משהו קטן וטוב

ביום שישי בבוקר, נכנסו אימי ואני לאוטו, עלינו על כביש 6 ונסענו. ונסענו עוד קצת עד שהגענו למושב שער אפריים לסדנת שוקולד בסטודיו לשוקולד וקונדיטוריה של קרן ודקלה.

כבר כמה זמן שאנחנו מתכננות לעבור סדנא כלשהי בנושא כלשהו וזו הייתה התחלה מתוקה ומוצלחת. דקלה קיבלה את פנינו בשני גביעי יין מלאים במשקה שוקולד, פונדו שוקלד והמון מצב רוח טוב.

התחלנו את הסדנא בתקציר מתומצת וענייני על הסטוריית השוקולד, הסבר איך לזהות שוקולד איכותי ופירוט של תוכנית הסדנא.


את החלק המעשי התחלנו בהכנת טראפלס.
זילפנו וקיררנו, גלגלנו וטבלנו עשרות טראפלס מרשימים וטעימים להפליא.


המשכנו את הסדנא בהכנת פרלינים. למדנו לטמפרר שוקולד, שזה בעצם להביא את השוקולד לטמפרטורה אידיאלית לעבודה.  הצפנו תבניות בשוקולד מריר ושוקולד לבן (הידעתם? במדינות מסויימות שוקולד לבן לא נחשב לשוקולד?!) ורוקנו אותם כדי שרק מעטפת הפרלינים ישארו.

לאחר מכן זילפנו מילויים בטעם קוקוס שאני כל כך אוהבת וליקר שוקולד ממכר ואטמנו את הפרלינים.

אני שמחה וגאה לפרסם את התוצאה לפניכם:השלב האחרון והמאתגר ביותר בסדנא היה ליצור קישוטי שוקולד. אני חייבת לציין שקרן ודקלה היו פתוחות לבקשתנו להוסיף את קישוטי השוקולד לסדנא, שכן נושא זה לא היה אמור להיות חלק ממנה. אבל ביקשנו והן הסכימו, ויצאנו עם טיפים נהדרים!

זה לא פשוט כל הסיפור הזה, ואני מאמינה שנצטרך "לבזבז" כמה מאות גרמים (אם לא ק"ג) טובים של שוקולד לפני שנגיע לשלמות, אבל מה שלמדנו בהחלט נותן תמריץ לנסות את זה בבית. סוף סוף הצלחתי לסלסל שוקולד!! כמה ניסיתי ולא צלחתי לפני כן... למדנו את הטריק של הטקסטורות היפות שמוצגות לפניכם, הבנו איך ליצור צורות משוקולד בלי שיראו כמו איזה גוש שילד בן 3 שיחק איתו בגן ובעיקר מאוד נהנינו (והשמנו גם קצת על הדרך).ולסיום, תודה רבה לאילן שהמליץ לי על הסדנא הזו, לסטודיו קטן וטוב על כל היום החוויתי והיחס הנפלא ואחרונה חביבה תודה ענקית לאמא שפינקה ושילמה :-)


תגובה 1:

  1. טליה, אני גם מאוד גאה בך על תוצר המדהים הזה! ממש יפה ואני בטוח שהוא גם טעים!

    ממש כל הכבוד וסחטיין על צילומים!

    השבמחק

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...